Rehber öğretmen başka okulda-kurumda geçici görevlendirilebilir mi?

Öğretmenlerin hangi hallerde geçici görevlendirile bileceğine dair 10.08.1999 tarih ve 23782 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul ve Kurumların Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmeliğinin “Geçici Görevlendirme”  başlıklı, 23. maddesindeki, “Öğretmenler,  aylık karşılığı ders ve zorunlu ek ders saatlerini kendi okul ve kurumlarında dolduramamaları halinde eğitim ve öğretim alanında ihtiyaç bulunan okul ve kurumlarda geçici olarak görevlendirilebilir.” hükümleri ile aynı yönetmeliğin geçici 1. maddesinde “(05.11.2003 tarihli…
İstanbul Valiliği, Milli Eğitim Görevlendirmelerini İptal Etti

İstanbul Valisi sayın Hüseyin Avni MUTLU kendi imzasıyla yayımladığı 31.10.2011 tarih ve 138264 sayılı talimatla Milli Eğitimdeki görevlendirmelere neşter vurmuştur. Talimatta; “Valiliğimizce çeşitli tarihlerde İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimizde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü,